Podłoga to często niedoceniany element każdego lokalu użyteczności publicznej, biura, hali magazynowej czy też domu. Czyste i zadbane posadzki wpływają na estetykę całego wnętrza, ale warto o nie zadbać nie tylko ze względu na aspekt wizerunkowy – ich stan ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo. Śliskie, uszkodzone i nierówne powierzchnie mogą być przyczyną wypadków wśród zatrudnionych pracowników, dlatego też zastosowanie powłoki polimerowej to idealne rozwiązanie, które minimalizuje zagrożenia wypadkowe i utrzymuje na dłużej trwałość powierzchni.

Na czym polega proces polimeryzacji?

Polimeryzacja podłóg to proces szczególnie znany w sektorze usług porządkowych. Inaczej zwany akrylowaniem, ma na celu zniwelowanie zniszczonej warstwy zabezpieczającej oraz rozprowadzenie na powierzchni twardej powłoki polimerowej, która zabezpieczy, nabłyszczy i ułatwi codzienną pielęgnację. Technologia polimeryzacji jest wykonywana przez nasz doświadczony zespół, który w pierwszym etapie usuwa wszelkie zabrudzenia i wcześniej zastosowaną chemię. Pamiętamy, że podłoga musi zostać odpowiednio przygotowana – pozostawione zabrudzenia wpływają negatywnie na proces nakładania warstwy polimeru. Wykonujemy testy za pomocą spryskiwacza i gąbki, aby dobrać odpowiednie stężenie środka do stripowania czyli doczyszczania i usuwania starej powłoki.

Kolejnym etapem jest wprowadzenie maszyny jednotarczowej – dobieramy odpowiednie pady, zależne od jakości podłoża. Odkurzaczem do pracy na mokro usuwamy pozostałości polimeru czyli neutralizujemy podłoże, aby nie pozostawić na nim żadnych śladów chemii. Po upływie odpowiedniego odstępu czasu przystępujemy do nakładania powłok polimeru, to ile warstw będzie potrzebnych jest zależne od rodzaju i stopnia użytkowania podłoża. W przygotowaniu czeka na nas mop z mikrofazy, dzięki któremu nakładamy „krzyżowo” polimer, wolno i dokładnie przesuwając po powierzchni. Nie odrywamy mopa od podłoża, tak by kolejne pasy nakładanego polimeru nachodziły na siebie i tworzyły jednolitą całość.

 

 

W przypadku powierzchni mocno zanieczyszczonych i porowatych zaleca się użycie produktu gruntującego jako pierwszej warstwy.

Następne warstwy nakładane są po wyschnięciu, często zależne jest to od temperatury powietrza, wilgotności czy chłonności podłogi. Efekt będzie zadowalający jeśli ilość warstw nie będzie mniejsza niż 3. W miejscach o większym natężeniu ruchu stosujemy 4 warstwy, przykładowo może to być obszar recepcji. Gotową warstwę preferujemy przepolerować urządzeniem wysokoobrotowym w celu utwardzenia powłoki i uzyskania wysokiego połysku.

Walory podłogi polimerowej zachowamy dzięki regularnej pielęgnacji. Świadcząc usługi czystościowo – porządkowe stosujemy preparaty, które posiadają w swoim składzie polimery. Nie bez znaczenia jest również technika sprzątania, dlatego polecamy w tym celu zgłosić się do specjalistów z tej dziedziny.

Czy warto?

To idealne rozwiązanie pod kątem bezpieczeństwa, higieny oraz estetyki – może stać się najlepszą inwestycją pozwalającą zabezpieczyć podłogę i podnieść walory wizualne powierzchni. Przede wszystkim posadzki, które są poddane polimeryzacji i czyszczeniu specjalistycznemu zyskują właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu zabiegowi narażamy na zniszczenie jedynie nałożoną warstwę ochronną, tym samym przedłużając żywotność posadzki oraz podnosząc odporność na zabrudzenia.

A więc, czy warto? Zdecydowanie tak. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która wykona usługę polimeryzacji Twojej posadzki, zapraszamy do kontaktu!